Koncert jesienny z wierszem i piosenką

W dniu 27 października odbył się JESIENNY KONCERT Z WIERSZEM I PIOSENKĄ. Był on okazją do stworzenia GALERII MŁODYCH TALENTÓW DWÓJKI. Brali w nim udział uczniowie klas IV – VI oraz przedstawiciele klas IIIa, IIIb i Ob. Talenty muzyczne wyłonione zostały podczas piątkowych przesłuchań przeprowadzonych przez nauczycielkę muzyki – panią Izabelę Szmidt. Zdolności recytatorskie ujawniły się w trakcie konkursów klasowych zorganizowanych przez nauczycielki języka polskiego: Hannę Durak i Marię Tomkowiak.

Najczęściej prezentowane przez wykonawców piosenki związały się z jesienią lub były to utwory o tematyce patriotycznej.

Jesienny koncert rozpoczęły najmłodsze dzieci z oddziału zerowego 0B przygotowane przez Joannę Krysztofiak: Zuzanna Nowak, Aleksandra Kaczmarek, Nicola Marchwińska, Katarzyna Pigła, Weronika Wojciechowska, które bardzo ładnie zaśpiewały piosenkę pt. „Znaki jesieni”.
Kolejni wykonawcy to:
- Martyna  Grabicka, Jagoda Krysztofiak, Patrycja Szulc (kl. 3a) wykonały piosenkę pt. „Leśna kołysanka” do podkładu  zgranego na płycie CD;
- Weronika Kubiak, Marta Stachowiak (kl. 5a) zaprezentowały melodię ludową „Czerwone jabłuszko”  z podkładem CD;
- Weronika  Kubiak, Marta Stachowiak (kl. 5a) wykonały „Rotę” przy akompaniamencie na  organach szkolnych;
- Julia Walczak, Gabriela Kubiak (kl. 5b) wykonały przy akompaniamencie organowym pieśń patriotyczną pt. „Deszcz jesienny”;
- Mikołaj Juszczak (kl. 5b) wykonał  „Rotę ” przy akompaniamencie organowym;
- Alicja Ławniczak, Nel Sadek (kl. 6a) – piosenka  „Bieszczady” – przy podkładzie CD;
- Oliwia Dolata, Zuzanna Gołąb (kl. 5b) – piosenka  „Ciągle pada” – przy podkładzie CD;
- Alicja Ławniczak (kl. 6a) – piosenka  „Laleczka z saskiej porcelany” – podkład w wersji karaoke;
- Dominik Dodolski, Adrian Dals (kl. 4b) – „Rota”- przy akompaniamencie organowym;
- Marta Suterska, Natalia Szymczak, Zuzanna Cejba, Julia Brodowska, Adrianna Ochowicz, Kamil Herbatowicz, Kacper Ferster (kl. 3b) – piosenka „Pięknie żyć”.

Piosenki przeplatane były wierszami. Recytatorów oceniało jury w składzie: pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz, Hanna Durak i Maria Tomkowiak. Wyniki konkursu recytatorskiego:

I miejsce – Wiktor Til (kl. Va) – wiersz Karola Wojtyły pt. „Matce”,
II miejsce – Paulina Bartosz (kl. IVb) – wiersz Danuty Wawiłow pt. „Zasypianie”,
III miejsce – Patryk Foltyn (kl. Va) – wiersz Hanny Januszewskiej pt. „Dal”.

Wyróżnienia:
- Julia Poprawska (kl. IVb) – wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Motyle”,
- Zofia Knapczyk (kl. IVa) – wiersz Anny Kacy pt. „Rym”.

Wszyscy recytatorzy będą reprezentować szkołę podczas Artystycznych Spotkań Recytatorów organizowanych przez Szamotulski Ośrodek Kultury. Życzymy im powodzenia!

Zarówno recytatorzy jak i wykonawcy utworów muzycznych otrzymali za poniedziałkowy występ oceny cząstkowe  - celujący z muzyki i języka polskiego. GRATULUJEMY!

Maria Tomkowiak

Fot. Maria Tomkowiak i Adrianna Kiona