Koncert Galowy Artystycznych Spotkań Recytatorów

W czwartkowe popołudnie, 25 maja br., w Kinie Halszka w Szamotułach odbył się Koncert Galowy Artystycznych Spotkań Recytatorów. Koncert był podsumowaniem trzech turniejów recytatorskich: jesiennego, zimowego i wiosennego w sezonie artystycznym 2017/2018. Szkołę Podstawową nr 2 w Szamotułach reprezentowali Paulina Bartosz(VIIs), Szymon Janas (VIa), Marta Suterska (VIb) i Weronika Wegner (VIb), którzy przez cały rok uczestniczyli w turniejach organizowanych przez Szamotulski Ośrodek Kultury i zdobywali nagrody oraz wyróżnienia. Nasi recytatorzy w przejmujący sposób przedstawili teksty Ludwika Jerzego Kerna, Marzeny Przekwas – Siemiątkowskiej, Marii Terlikowskiej i Érica-Emmanuela Schmitta.

Organizatorem koncertu – święta słowa i uczty dla ducha – był SZOK. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i książki, które zostały wręczone przez dyrektora SZOK-u Piotra Michalaka, przewodniczącą Rady Powiatu Szamotulskiego Marię Przybylską oraz sekretarza MiG Szamotuły Karola Hartwicha. Imprezę prowadziła Aleksandra Słomińska. Gratulujemy wszystkim recytatorom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Tekst i fot. P. Pękosz