DSCF2958

Kolorowy Pierwszy Dzień Wiosny

W piątek 21 marca uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę barwnym korowodem, z transparentami i wesołymi okrzykami przeszli ulicami miasta. Ubrani w kolory kontynentów zgodnie z barwami okręgów na fladze olimpijskiej pokazali, jak można się cieszyć słońcem, ciepłem i budzącą się do życia przyrodą a także jak ważna dla świata jest jedność wszystkich narodów.

Każda klasa zaprezentowała okrzyk i taniec, który kojarzył się dzieciom z kulturą wylosowanego kontynentu. Pomysłowe aranżacje widoczne były zarówno w strojach, jak i w układach ruchowych – zaowocowały wspaniałymi popisami na boisku szkolnym. Oprócz słowiańskiej Marzanny i wiosennych gaików, był chiński smok, popisy karate, tańce indiańskie, afrykańskie i wiele innych atrakcji. Zabawie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda i uśmiech na twarzach dzieci.

M.T.