Franek 001 (1)

Kolejne osiągnięcie Franciszka Rakowicza w ogólnopolskim konkursie astronomicznym

Jest nam miło poinformować o kolejnym osiągnięciu Franka Rakowicza z 3B. Otrzymał on wyróżnienie Jury w ogólnopolskim konkursie astronomicznym Hevelianum „W stronę gwiazd 2020″. Praca przedstawiała wahadłowiec od środka, wyposażenie i widok na gwiazdę Solaris i egzoplanetę Pirx.

Zadanie dla grupy 0-4 polegało na wykonaniu pracy na jeden z 3. wybranych tematów:
I STATEK KOSMICZNY. Polska wybrała ostatnio nazwę dla planety pozasłonecznej Pirx, krążącej wokół gwiazdy Solaris. Jak, Twoim zdaniem, wyglądałby statek kosmiczny zdolny zabrać człowieka w podróż do tej planety?
II ŁAZIK. Poszukujemy życia we Wszechświecie. Miejscem, które bardzo chcemy zbadać, jest lodowy księżyc Jowisza – Europa. Jak Twoim zdaniem, mógłby wyglądać łazik zdolny zbadać, co kryje się pod lodową pokrywą tego księżyca?
III SATELITA. Wśród 8 planet w Układzie Słonecznym tą która przyciąga naszą największą uwagę, jest… nasza, niebieska planeta Ziemia. Jak powinien wyglądać polski satelita, który badałby zmiany klimatu na naszej rodzimej planecie?

Tym razem nagrodzone prace to :

w kategorii I (uczniowie klas 0-4 SP):
1 laureat,
3 wyróżnienia,
6 wyróżnień Jury.

w kategorii II (5-8 SP):
1 laureat,
3 wyróżnienia.

Gratulujemy Frankowi pasji i trzymamy za niego kciuki w kolejnych konkursach!

Zobacz również:
http://sp2szamotuly.pl/aktualnosci/franciszek-rakowicz-wyrozniony-w-ogolnopolskim-konkursie-polskiej-agencji-kosmicznej/