Obraz 670

Klasa Ia w „Wesołej Zagrodzie”

Im więcej będzie pośród nas ludzi zainteresowanych światem przyrody i żyjących z nim w zgodzie, tym większe będą szanse na to, że świat ten zostanie zachowany. /Peter Scott – angielski artysta i przyrodnik/

Dnia 17 czerwca 2014 r. odbyła się klasowa wycieczka do Witoldzina – Gospodarstwa Agroturystycznego ,, Wesoła Zagroda”. Rodzice z dużym zaangażowaniem włączyli się do uczestnictwa, oferując dodatkową pomoc przy opiece nad dziećmi w trakcie wycieczki.

Na miejscu właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego oprowadzali dzieci po jego całym terenie. Dzieci zobaczyły z bliska zwierzęta: kozy, dziki, gęsi, kaczki, konie i inne. Niespodziewaną atrakcja dla dzieci było spotkanie z wężem oraz karmienie zwierząt. Następna niespodzianka to przejazd bryczką, który odbywał się w grupach kilkuosobowych z opiekunem. Po spotkaniu ze zwierzętami dzieci z przyjemnością i apetytem częstowały się przygotowanym poczęstunkiem. Gospodarze wraz z rodzicami jako poczęstunek przygotowali kiełbaskę pieczoną na ognisku i świeży chleb. Mamy upiekły pyszne placki. Potrawy wszystkim  bardzo smakowały.  Kolejną  atrakcją dla dzieci  był udział w zabawach  i konkursach sportowych.

Wycieczka okazała się ogromnym, ale jakże miłym przeżyciem. Dzieci stwierdziły, że bardzo się im podobało. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, uczniowie czuli się swobodnie, ale potrafili też się odpowiednio zachować. Szkoda było wracać do szkoły, gdy nadszedł czas powrotu.

Elżbieta Dąbrowska