IMG_0362

Kilka słów o szkolnych remontach

Nowy rok szkolny już rozgościł się w Dwójce na dobre i oczy przywykły do odmienionego jej wyglądu. Najwyższy więc czas poinformować o remontach przeprowadzonych podczas wakacji pod czujnym okiem dyrektora Sławomira Dyzerta.  Dla dyrekcji i personelu szkoły wakacje były okresem wytężonej pracy, której efekty możemy teraz podziwiać. Było to możliwe dzięki wsparciu organu prowadzącego, który zadbał, aby zrealizować najważniejsze potrzeby szkoły.

Przy ul. Piotra Skargi 2 gruntownej modernizacji wymagał dach szkoły i jej elewacja. Prace rozpoczęto jeszcze przed wakacjami, a do ich realizacji potrzebne były specjalne umiejętności ekipy budowlanej związane z wykonywaniem zadań na dużych wysokościach. W starym, pogimnazjalnym budynku konieczna była także renowacja wejścia głównego i wejścia od strony boiska. Wygląd szkoły poprawiły nowe tynki mozaikowe wykonane z żywicy epoksydowej, które zdobią klatkę schodową. Dużym wyzwaniem stał się remont toalety dla chłopców, w której nie tylko odnowiono ściany i wyłożono je nowymi płytkami, ale też wymieniono rury kanalizacyjne i całe wyposażenie.

W budynku przy ul. Kapłańskiej odrestaurowano salę gimnastyczną. Jej nowy wygląd zawdzięczamy jasnym podłogom wykonanym z PCV, dzięki którym poprawił się też komfort użytkowania sali podczas zajęć wychowania fizycznego. Sale przedszkolne odmienił zabieg czyszczenia podłóg. Aby zabezpieczyć je przed zabrudzeniem i usprawnić codzienne porządki, zostały pokryte powłoką polimerową.  Zmiany widać też w sekretariacie, gdzie odnowiono ściany i zakupiono nowe meble.

Roboty budowlane zakończyły się na czas. Wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie zobaczyli piękną  i odnowioną szkołę. Teraz od wszystkich użytkowników zależy, jak długo będzie tak wyglądać. Drodzy Uczniowie, dbałość o estetykę pomieszczeń i otoczenia szkoły, to nasza wspólna sprawa.

Maria Tomkowiak