P1050756aaa

JESTEŚMY UCZNIAMI

Dzień 14.10. 2014 w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Uroczystość prowadził Tomasz Drożdżyński – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Na początku dyrektor szkoły pani Małgorzata Jagiełłowicz powitała wszystkich rodziców i uczniów, a szczególnie serdecznie pierwsze klasy. Przed pocztem sztandarowym pierwszacy złożyli uroczyste  ślubowanie, po czym pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ogromnym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Wychowawczynie Violetta Rakowska i Agata Szwedek wręczyły każdemu dziecku Akt Pasowania na Ucznia. Przedstawicielka Rady Rodziców życzyła uczniom sukcesów w nauce, a następnie wraz z wychowawczyniami  obdzieliła dzieci upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Życzenia w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyła pierwszoklasistom Nel Sadek – zastępca przewodniczącego SU.

Na zakończenie uroczystości zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Dzieci wraz z rodzicami i wychowawczyniami udały się do klas, gdzie  zaprezentowały swoje umiejętności przedstawiając program artystyczny ,,Witaj Szkoło!”. Pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Na koniec dziewczynki klasy Ib zaprezentowały układ taneczny do piosenek z Mini Disco, a uczniowie klasy Ia taniec Smerfów. Rodzice przygotowali dla dzieci mnóstwo smakołyków i pięknie zastawione stoły.

Wychowawczyni klasy Ib

Violetta Rakowska