WP_20160924_09_49_15_Pro

JESIENNY PIKNIK Z DWÓJKĄ

24.09 odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach Piknik Jesienny. W gronie uczniów powitaliśmy naszych najmłodszych przyjaciół – przedszkolaków z nowo otwartej Akademii Przedszkolaka. Był to dla całej społeczności szkolnej dzień pełen wrażeń.

Piknik rozpoczął się otwarciem Akademii Przedszkolaka, którą stanowią trzy oddziały maluchów trzy- i czteroletnich – Mali Odkrywcy, Mali Podróżnicy i Mali Artyści. Pani Dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz i nasz gość, Sekretarz Miasta i Gminy Szamotuły, Pan Karol Hartwich symbolicznie wypuścili baloniki, które strzegły wejścia do Akademii, a ks. Proboszcz Mariusz Marciniak poświęcił sale przedszkolaków. Następnie najmłodsi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie ważnego dla ich dzieci przedsięwzięcia, przekroczyli próg szkoły przechodząc przez „Leśną Bramę”. Dzieci zachęcone gromkimi brawami wystąpiły przed szeroką publicznością witając wszystkich zgromadzonych – zaproszonych gości, rodziców, grono pedagogiczne i swoich starszych kolegów. Zaśpiewały dla nich piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Następnie zaprezentowały się klasy II i III, które przedstawiły fantastyczny program artystyczny. Uczniowie śpiewali i tańczyli witając piękną złotą jesień. Całość była prowadzona przez grupę artystów SAPARTu.

Tego dnia czekało uczniów jeszcze wiele atrakcji. Na boisku bezustannie toczyły się zawody sportowe, można było pomalować sobie twarz, czy obejrzeć ciekawe pamiątki przygotowane na stanowisku „Małego podróżnika”. Zaproszeni goście zostali także zachęceni do zwiedzenia wystawy pani Danuty Kruger, pt. „Jesienią malowane”.

Klasy IV-VI wybrały się natomiast na rajd. Uczniowie przebyli trasę w okolicy Szamotuł i dotarli do ścieżki dydaktycznej na Piaszczychach. Uczniowie klas VI wzięli także udział w konkursie piosenki poprowadzonym przez Pana Artura Hoffmanna – nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej nr 2
w Szamotułach.

Po powrocie do szkoły, na boisku czekały na wszystkich dary jesieni i pyszne ciasta przygotowane przez rodziców, którzy tego dnia dopisali i zgromadzili się na szkolnym boisku. Opiekunom uczniów zawdzięczamy piękny wystrój stołów i rodzinną, ciepłą atmosferę. Sobotnia sceneria była iście jesienna i zagwarantowała wszystkim uczestnikom święta świetne samopoczucie oraz dobry humor.

Piszą o tym:

(dot. str. 17-18)