My beautiful picture

„Jemy po to, aby żyć, a nie żyjemy po to, aby jeść”

20 kwietnia uczniowie biorący udział w projekcie „Czas na zdrowie „ zachęcali w czasie apelu swoich rówieśników z klas IV-VI do racjonalnego, zdrowego odżywiania i aktywnego wypoczynku. Jedzenie to przyjemność ,która nie powinna stać się przyczyną naszych problemów zdrowotnych. Dlatego ważne jest ,aby nasze posiłki były urozmaicone -tylko wtedy zawierać będą wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

W przedstawionej prezentacji multimedialnej ( wykonanej przez Szymona Budycha)  dzieci przypomniały  o spożywaniu pięciu posiłków ,piciu wody oraz jedzeniu warzyw i owoców zamiast słodyczy i chipsów.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały  marchewkę i jabłko jako źródła witamin i błonnika .

                                                                                                                                                           Opiekun projektu
Arleta Danielewicz