20200328_185932

Jak skutecznie uczyć się w domu?

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli opracował krótki przewodnik dla uczniów, w jaki  sposób mogą organizować samodzielnie naukę w domu. Gwarancją sukcesu: planowanie, konsekwencja w działaniu, systematyczność, współpraca. Zachęcamy do zapoznania się i stosowania.

Oto kilka drobnych wskazówek dla uczniów do pracy zdalnej w domu:

• Myśl pozytywnie.
  • Nauka zdalna nie musi być trudniejsza. Doceń własny wpływ na swoje kształcenie. Włącz pozytywne emocje.
  • Zaplanuj własne uczenie się.
  • Ustal stały harmonogram nauki.
  • Uporządkuj miejsce nauki.
  • Wymyśl własny system przechowywania zadawanych prac.
  • Dbaj o higieniczny tryb życia.
  • Zaczynaj od trudniejszych zadań, łatwe zostaw na koniec gdy już będziesz trochę zmęczony.
  • Stosuj przemienność przedmiotową, gdy uczysz się sam.
  • Wykorzystuj różne techniki w uczeniu się: notuj, rysuj, podkreślaj kolorem wybrane frazy, głośno powtarzaj, rymuj, układaj historyjki wplatając do nich fakty, które musisz zapamiętać.
  • Współpraca jest ważna! Poproś o pomoc, jeśli czegoś nie rozumiesz, zadaj pytanie nauczycielowi lub osobom z klasy, które mogą tobie pomóc.
  • Gdy w planie masz lekcję on – line, przed zajęciami sprawdź sprzęt i łącze internetowe, uruchom programy wskazane przez nauczyciela.

Powodzenia!

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie ODN w Poznaniu:

Jak skutecznie uczyć się w domu?