20181026_203555

Impreza czytelnicza w I B – spotkanie z literaturą Renaty Piątkowskiej

W piątek, 26 października, uczniowie klasy I B wzięli udział w spotkaniu z literaturą Renaty Piątkowskiej, autorki najpopularniejszego w Polsce „Gangu Słodziaków”. Rozpoczęli od podziału na „kolorowe gangi”: żółty, różowy, niebieski i zielony, a następnie zostały zaprezentowane przebrania niektórych uczestników. Zebrani poznali biografię i twórczość Renaty Piątkowskiej. Opowiadania pt. „Gang słodziaków” i „Wieloryb” czytały mamy dzieci, pani bibliotekarka oraz wychowawczyni klasy.

„Wieloryb” to dla nas cenna książka, ponieważ zawiera dedykację od autorki, którą złożyła, gdy gościła w Szamotułach, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w 2015 roku. Ówczesna klasa III b, obecnie VII b, brała udział w tym spotkaniu autorskim. Teraz dzieci wykonały zakładki do książek, maski liska i sowy, wzięły udział w konkursie wiedzy o słodziakach. Wszyscy okazali się zwycięzcami, a więc wszyscy otrzymali nagrody. Na kolację zjedliśmy pizzę, która była „pyszną” niespodzianką. Wieczorne czytanie zostanie mile zapamiętane zarówno przez dzieci, jak i innych dorosłych uczestników.

Tekst: Renata Paczkowska
Fot. Ewelina Budych