III Profilaktyczny Przystanek PaT w Szamotułach

W weekend – 21- 22 października br. – uczniowie naszej szkoły, należący do grupy PaTPORT SP2, brali udział już w III Przystanku Profilaktycznym organizowanym w Szamotułach. Tym razem profilaktyka sięgnęła do powiatów szamotulskiego i międzychodzkiego, tworząc jedną z większych akcji profilaktycznych w naszym rejonie. Jak co roku organizatorami przedsięwzięcia byli: Sąd Okręgowy w Poznaniu, II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Szamotułach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, Zespół Szkół nr 3 w Szamotułach, Liceum Ogólnokształcące w Szamotułach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Szamotułach.

Podczas uroczystego otwarcia Przystanku uczniowie wraz z opiekunami i kuratorami sądowymi przywitali wszystkich tańcem do piosenki „Jeruzalema”. Następnie młodzież pod opieką instruktorów udała się na warsztaty tematyczne, których był ogromny wybór, około 30 warsztatów o różnej tematyce od warsztatów tanecznych, zumby, hip- hopu, chearlidingu, karate po warsztaty wizażu, kosmetyczne, teatralne, artystyczne, kulinarne i wiele innych. Dalej bawiliśmy się na hali Nałęcz biorąc udział w koncertach, tańcząc belgijkę, bawiąc się podczas PaToteki, śpiewając hymn PaTu. Był to rownież czas na rozmowy, refleksje, nawiązywanie nowych relacji.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od Marszu ulicami Szamotuł „Masz odwagę iść przez życie swoją własną drogą. Relacje – brak samotności”, promując modę na życie bez uzależnień. Niosąc poztywne hasła uczniowie pozdrawiali mieszkańców Szamotuł mówiąc, jak ważna jest profilaktyka oraz relacje rówieśnicze. Na Szamotulskim Rynku zatańczyliśmy belgijkę i odśpiewaliśmy hymn PaTu „Nie wracajmy jeszcze na Ziemię” Jarosława Chojnackiego.

Po raz kolejny pokazaliśmy, jak ważny jest wspólny czas w atmosferze radości i wzajemnych uniesień, a młodzi ludzie działający razem to najlepszy partner działań prewencyjnych. Poniżej przedstawiamy krótką fotoelację z tej wspaniałej akcji, która na długo pozostanie w naszych sercach.

Magdalena Wojciechowska – pedagog, opiekun PaTPORT SP2