244785283_418793426531515_4585162981092131420_n

II PRZYSTANEK PROFILAKTYCZNY PaT „Mam Odwagę iść przez życie moją własną drogą”.

II Profilaktyczny Przystanek PaT „MAM ODWAGĘ IŚĆ PRZEZ ŻYCE MOJĄ WŁASNĄ DROGĄ” za nami. Przystanek rozpoczęliśmy przemarszem ulicami Szamotuł, promując modę na życie bez uzależnień. Grupa PaTPORT SP2, niosąc pozytywne hasła, pozdrawiała mieszkańców Szamotuł mówiąc, jak ważna jest profilaktyka oraz relacje rówieśnicze.

Po uroczystym otwarciu Przystanku młodzież pod opieką instruktorów udała się na warsztaty tematyczne m.in. dziennikarskie, artystyczne, dj`skie, fotograficzne, wizażu, hip- hop. Dalej bawiliśmy się w hali Nałęcz tańcząc belgijkę, biorąc udział w koncertach, przedstawieniu teatralnym oraz dyskotece. W drugim dniu przystanku uczniowie wraz z instruktorami przedstawiali efekty swojej pracy. Mieliśmy również okazję obejrzeć występ taneczny młodych artystów z Wronek.

Myślę, że dobra energia i entuzjazm na długo pozostaną w naszych sercach, a metoda twórczej profilaktyki rówieśniczej będzie sprawdzała się w naszej szkole przez długie lata.

Magdalena Wojciechowska – pedagog, opiekun PaTPORT SP2