IMGP7996aaa

II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej

Choć II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej należy już do historii, to nadal brzmią w uszach dźwięki najpiękniejszych melodii, a ich miarowy rytm podrywa serce.  Było coś magicznego na scenie i na widowni, kiedy najmłodsze dzieci z Dwójki zaśpiewały „Jeszcze Polska”. Chciałoby się nadal zażywać tej niezwykłej atmosfery, która w czwartek 30 kwietnia zawładnęła kinem Halszka.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić wykonawcom -  najbardziej utalentowanym dzieciom szkół podstawowych powiatu szamotulskiego, najlepsze warunki i oprawę, na jaką zasługuje pieśń patriotyczna. Do współpracy włączył się Szamotulski Ośrodek Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Wacława z Szamotuł. Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek obejmując Patronat nad tym wydarzeniem, zapewnili dla wykonawców wspaniałe nagrody. Najważniejsze trofeum – statuetkę: Złotą Nutę, ufundował i wykonał artysta kowalstwa Robert Kiona. Nagrody wręczali przybyli na uroczystość goście: Wicestarosta Beata Hanyżak oraz Zastępca Burmistrza MiG Wojciech Rabski.

Już pierwsze poranne prezentacje przygotowanych utworów udowodniły, że poziom tegorocznego Przeglądu jest bardzo wysoki. Tak oceniło występy wyczulone na wszelkie niedoskonałości, profesjonalne jury, które obradowało w składzie: Olga Siejna – Bernady, Edyta Kindel, Barbara Odwrot oraz Waldemar Hermann – przewodniczący.  W kategorii „zespół” największe wrażenie zarówno na publiczności jak i na jurorach zrobił przepiękny utwór pt. „Dziś idę walczyć mamo”. Jego wykonawcą jest  zespół wokalny „Piątki” z Grzebieniska pracujący pod opieką Beaty Wszoły. Ośmioosobowa grupa wprost zahipnotyzowała publiczność i za swój występ jednogłośnie otrzymała Nagrodę Grand Prix – Złotą Nutę.

Wśród nagrodzonych znalazły się również szkolne zespoły wokalne z:
Ostroroga (I nagroda) – opiekun: Magdalena Michalak,
Kaźmierza (II nagroda) – opiekun: Robert Winiecki,
Obrzycka (III nagroda) – opiekun: Honorata Pociecha.

W kategorii „solista” zdobywcami nagród są:
Agnieszka Kaczmarek (I nagroda) – SP w Brodziszewie – opiekun: Małgorzata Rewolte,
Maria Stachowiak (II nagroda) – Zespół Szkół w Obrzycku – opiekun: Honorata Pociecha,
Nicole Manyś (III nagroda) – Zespół Szkół w Otorowie – opiekun Barbara Grzybowska,
Julia Wojciechowska (wyróżnienie) – SP w Baborowie – opiekun: Michał Dąbrowski,
Oliwia Dolata (wyróżnienie) SP2 w Szamotułach – opiekun: Krystyna Konopacka – Izydor.

Wszyscy laureaci wystąpili jeszcze raz podczas koncertu galowego, który odbył się po wręczeniu nagród w obecności zaproszonych gości oraz uczniów SP2. W programie artystycznym przygotowanym przez organizatorów znalazł się taniec narodowy polonez, występ dzieci z grupy Oa oraz „Rota” zagrana na trąbce przez ucznia SP2 Wiktora Tila. Przegląd  uświetnił  zespół instrumentalny ze szkoły muzycznej, który pod kierunkiem Teresy Dąbrowskiej zaprezentował publiczności wiązankę utworów patriotycznych.

Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej należy uznać za ważne artystyczne wydarzenie, którego nie może zabraknąć wśród szamotulskich imprez.

Maria Tomkowiak

Więcej na ten temat: http://www.powiat-szamotuly.pl/II_Powiatowy_Przeglad_Piesni_Patriotycznej,11696.html

 

Fot. Robert Kalisz