DSC_3967

II a świętuje Dzień Babci i Dziadka

W tym roku Dzień Babci i Dziadka przypadł podczas ferii zimowych, ale uczniowie klasy II A wraz z wychowawczynią p. Agatą Szwedek postanowili uczcić to miłe święto jeszcze przed ich rozpoczęciem. W piątkowe popołudnie gości zgromadzonych w auli szkoły serdecznie powitała p. dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz. Potem dzieci zaprezentowały jasełka. Babcie i dziadkowie z zachwytem obejrzeli przedstawienie oraz chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd. Nie zabrakło oczywiście okolicznościowych wierszy i tradycyjnego ,, Sto lat”. Występ  nagrodzony został gromkimi brawami.

Następnie wszyscy udali się do sali lekcyjnej, gdzie czekała kawa i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Dzieci wręczyły swoim gościom również własnoręcznie wykonane upominki. Dla babć były to korale, a dla dziadków breloczki do kluczy.

Podczas spotkania panowała bardzo miła atmosfera. Babcie i dziadkowie po raz kolejny mieli okazję spotkać się w przyjaznej i otwartej szkole swoich wnucząt. Do zobaczenia znowu za rok!

Agata Szwedek

Fot. K. Grochowska