IMGP0622

I PatPort SP2 Szamotuły – V Marsz Profilaktyki

W poniedziałek 30 września rozpoczęliśmy PaTPort czyli Tydzień Profilaktyki – 3 edycja „Szamotuły Sercem Otwarte na Teatr i Film”.
Dzisiaj – 4 października gościmy w naszej szkole pana Grzegorza Jacha wraz z Teatrem WILANÓW oraz całą PaTportową ekipę. W godzinach przedpołudniowych uczniowie SP2 uczestniczyli w V Marszu Profilaktyki „Masz odwagę iść przez życie swoją własną drogą” oraz w uroczystym otwarciu I Przystanku Profilaktycznego PaT , którego współorganizatorem  jest między innymi Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach.

Przemarsz ulicami miasta uczniów naszej szkoły wraz z uczestnikami PaT z całej Polski  był podsumowaniem realizowanego przez szkołę programu profilaktyki. Szkoła udziela noclegu ponad 200 osobom. Jeszcze dzisiaj odbędą się warsztaty dla ponad 400 uczestników. O 20.00 w auli SP2 przy ul. P. Skargi odbędzie się WIECZÓR Z TEATREM. To wielkie wydarzenie w ramach projektu „Szamotuły otwarte na teatr i film”. Zobaczymy dwa spektakle: Antoniego Czechowa „Niedźwiedź” i Sławomira Mrożka pt. „Na pełnym morzu” w wykonaniu Teatru WILANÓW- Scena Młodych.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Jachowi za zarażenie pasją wolontariackiego działania oraz Agnieszce Nowaczyk, wszystkim wolontariuszom i nauczycielom SP2 zaangażowanym w PaT za owocną współpracę.

Maria Tomkowiak