IMG_2079

GODEJMA PO NASZYMU – wyróżnienie dla Koszałków – Opałków

Wysiłki teatru KOSZAŁKI – OPAŁKI nie idą na marne! Podczas VII Amatorskiego Konkursu Gwarowego „Godejma po naszymu” zespół otrzymał wyróżnienie.

W konkursie brało udział około 40 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kubiak, Marta Stachowiak, Mikołaj Juszczak, Sergiusz Szymczak, Michał Roguszka i Patryk Foltyn w zastępstwie za Wiktora Tila oraz Alicja Ławniczak z klasy VIa, która wykonała monolog. Oba występy bardzo się podobały publiczności.

Zaprezentowany w kinie Halszka skecz pt. „Powrót Kundy do chaty zez lofrów” napisał Waldemar Wierzba – miłośnik zwierząt, znawca gwary poznańskiej,  autor książek i ich wydawca. Gościł on w naszej szkole podczas Światowego Dnia Zwierząt i przeprowadził wówczas 2,5-godzinne warsztaty z gwary. Niewątpliwie KOSZAŁKI swoje osiągnięcie zawdzięczają panu Waldemarowi. Za pełen humoru tekst i ciekawe warsztaty serdecznie dziękujemy!

Maria Tomkowiak