20180323_095026

Gimnazjalistki czytały Małym Odkrywcom

Kolejne spotkanie czytelnicze z najmłodszymi słuchaczami odbyło się w auli drugiego budynku naszej szkoły przy ul. Skargi. Starsze koleżanki z klas gimnazjalnych – Kamila i Wiktoria – z dużym zaangażowaniem przygotowały się do tego spotkania. Maluchy z wielkim zaciekawieniem śledziły losy bajkowych postaci, oglądały ilustracje w książce i odpowiadały na pytania. Czytanie sprawiło dzieciom wiele radości, a gimnazjalistkom ogromną satysfakcję. Dostarczyło też motywacji do przygotowywania następnych spotkań, które mają na celu rozwinąć wyobraźnię i kreatywność. Po wspólnym czytaniu przyszedł czas na miłe niespodzianki. Pierwsza z nich była muzyczna – Wiktoria zagrała na pianinie. Po występie maluszki miały okazję z bliska zobaczyć instrument. Kolejna niespodzianka to własnoręcznie wykonane przez uczennice gimnazjum papierowe kurczaczki. Wiktoria i Kamila zaprosiły dzieci na kolejne spotkanie z książką.

Ewelina Budych