20160920_125352

Gdzie rosną ziemniaki?

Po dzisiejszej wycieczce do Przecławia każdy z uczniów II A i II B odpowie poprawnie na to pytanie.

Szybko minęły wakacje i żeby przedłużyć czas beztroskiej zabawy już w czerwcu zaplanowaliśmy wycieczkę do Przecławia, do ośrodka ,,Kids Farm” prowadzonego przez panią Ewę Paul. Gospodarstwo powitało nas pięknym, jesiennym wystrojem. Na wozach, murkach i chodnikach tłoczyły się pomarańczowe oraz zielone dynie różnych rozmiarów. Jednak na podwórzu byliśmy bardzo krótko, bo zaraz nasza gromada została podzielona na dwa zespoły, jeden wyjechał na pole ziemniaczane, drugi pozostał na miejscu, by  przywitać się z mieszkańcami stajni i zaczarowanego ogrodu. Spotkał nas dzisiaj wyjątkowy zaszczyt, bo zrelaksowane kuce leżały w boksach i drzemały, dopiero po dłuższej chwili wstały, by otrzymać porcję pieszczot. Od pani Ewy dowiedzieliśmy się, że tylko szczęśliwy koń, darzący człowieka dużym zaufaniem nie wstaje na jego widok. Mieszkańcy stajni wychlali głowy z boksów, wesołe kozy brykały pomiędzy dziećmi i podjadały siano, a krówce Milce głaskania nie było nigdy dość. Z ogromną ciekawością zajrzeliśmy do zaczarowanego ogrodu, tam mogliśmy podziwiać kolorowe papugi, bażanty, kury i misternie uplecione gniazdo przez maleńkiego zeberka. Na koniec czekała na nas główna atrakcja dnia, czyli wyjazd na pole. Dowiedzieliśmy się wiele o uprawie ziemniaków oraz jak się je wykorzystuje, a potem do pracy. Motyka i kosze poszły w ruch i po chwili wielka skrzynia został wypełniona ziemniakami. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że wykopane przez nas ziemniaki dostaniemy w prezencie:) Po wytężonej pracy wszyscy zasłużyliśmy na solidny posiłek. Po takim wysiłku nawet bułki smakują lepiej. Szkoda, że czas spędzony na farmie tak szybko upływa. Za miłe chwile i gościnę serdecznie dziękujemy Pani Ewie i polecamy naszym przedszkolakom to miejsce. Będziecie zachwyceni.

tekst  i fot. Katarzyna Dobrychłop