DSC_0556

Finał akcji charytatywnej – „Na pomoc Afryce”

Kolejna akcja charytatywna pod hasłem „Na pomoc Afryce” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły (podobnie jak poprzednia akcja, która została zorganizowana w zeszłym roku szkolnym 2016/2017, podczas której zbieraliśmy długopisy, zawiezione później do Kenii). W tym roku 2017/2018 zbieramy czapki z daszkiem oraz okulary przeciwsłoneczne. One również zostaną dostarczone potrzebującym dzieciom w Afryce. Nasi uczniowie tak bardzo zaangażowali się w pomoc, że niektórzy zadeklarowali przyniesienie jeszcze większej ilości czapek i okularów po feriach.

Akcja „Na pomoc Afryce” miała trwać do końca lutego, ale wobec dużego zainteresowania przedłużamy ją do końca marca. Przynieś swoją czapkę, której już nie nosisz lub okulary przeciwsłoneczne, które nie są już potrzebne albo dokonaj zakupu takiej czapki oraz okularów i przynieś je do szkoły. Dzieci w Afryce bardzo ucieszą się z takiego prezentu. Duża ilość dzieci afrykańskich ma problemy ze wzrokiem, taka czapka z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne będą chronić oczy małych dzieci od mocnego afrykańskiego słońca.

Monika Paluch