tarcza SP2

Ewakuacja w szkole

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Dzisiaj o godz. 12.55 na szkolną skrzynkę mailową wpłynęła informacja o podłożeniu w szkole substancji chemicznej. Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa odbyła się ewakuacja uczniów z obu budynków przy ul. Kapłańskej i przy ul. P. Skargi. Uczniowie pod opieką nauczycieli sprawnie opuścili obiekty szkolne.  Zostały wezwane odpowiednie służby, które przeprowadziły dokładną kontrolę pomieszczeń i terenu otaczającego szkołę.
Na szczęście informacja okazała się FAŁSZYWA. Uczniowie mogą bezpiecznie powrócić do swoich sal. Tornistry i pozostawione w szkole rzeczy można odebrać jutro, w wyjątkowych przypadkach dziś do 17.30.

W dniu jutrzejszym wszystkie zajęcia odbędą się zgodnie z planem lekcji.

Uczniowie i nauczyciele zachowali się odpowiedzialnie, nie ulegli panice. Gratulujemy super postawy!

W związku z zaistniałą sytuacją przypominamy najważniejsze zasady, które powinien pamiętać i przestrzegać każdy uczeń z chwilą ogłoszenia alarmu w szkole:
1) słuchaj i wykonuj dokładnie polecenia nauczyciela
2) bądź opanowany, nie ulegaj panice
3) po przerwaniu zajęć udaj się na miejsce zbiórki wraz z klasą drogą wskazywaną przez nauczyciela
4) pomagaj osobom słabszym
5) bezwzględnie podporządkowuj się osobom funkcyjnym
6) nie lekceważ zagrożenia, nawet wówczas, gdy nie zagraża ci bezpośrednio.

Maria Tomkowiak
- wicedyrektor szkoły