grafikaedss_fb_www_szkoła

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Europejski Dzień Sportu Szkolnego (EDSS) to wielkie międzynarodowe święto ruchu, które 24 września będziemy świętować również w naszej szkole.

EDSS zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także podczas  matematyki, języka polskiego, czy geografii będziemy uczyć się i ćwiczyć sprawność fizyczną.

W tym dniu nie zabraknie ruchu i zabawy, a o specjalne atrakcje dla najmłodszych uczniów z klas I-III zadba @AkademiaKrokietaiLamy, której misją jest tworzenie Edukacji w Ruchu!

Za tydzień dalsze sportowe wyzwania dla uczniów SP2– Inauguracja Roku Sportowego na Piaszczychach. Będą biegi sztafetowe, popisy taneczne i crossfitowy tor przeszkód – wyzwania wytrzymałościowe i siłowe. Każdy będzie mógł sprawdzić swoje możliwości!

Razem dla zdrowego rozwoju dzieci!

#ESSD2021 #ESSDPoland #AKIL #BeActive #edukacjawruchu @essdeurope

grafikaedss_fb_www_szkoła