20191216_085039

Edukacja prawna – spotkanie z sędzią Kajetanem Kosterkiewiczem

Uczniowie starszych klas SP2 w poniedziałek 16 grudnia spotkali się z sędzią Sądu Rejonowego w Szamotułach Kajetanem Kosterkiewiczem. To już drugie spotkanie w ramach programu Edukacja Prawna Młodzieży.

Omawiane zagadnienia dotyczyły ich codziennego życia. Pan Kosterkiewicz przedstawił najważniejsze przepisy prawa oraz przekazał wiedzę o najistotniejszych kwestiach prawnych, jaka jest potrzebna w życiu. Młodzież może z udzielonych rad korzystać chcąc zadbać o własne prawa i interesy w sytuacji, gdyby doszło do ich naruszenia.

Zajęcia miały charakter otwarty, uczniowie w ramach omawianego tematu mogli zadawać dodatkowe pytania, swobodnie porozmawiać z prelegentem. Trudne zagadnienia prawne, ukazane w sposób zrozumiały dla młodego człowieka, ogromnie zainteresowały uczniów, którzy uczestniczyli w spotkaniu aktywnie. Dziękujemy serdecznie sędziemu Kajetanowi Kosterkiewiczowi za przeprowadzenie tych ciekawych zajęć.

Maria Tomkowiak