20180420_085027

Dzień Ziemi w SP2 Szamotuły: Chrońmy naszą planetę!

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w tym roku odbywają się pod hasłem walki z zanieczyszczeniami plastikowymi odpadami (A World without Plastic Pollution). W naszej szkole uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej uczestniczyli w następujących wydarzeniach związanych z tym świętem: wzięli udział w konkursie „Zwierzęta z odpadów” i zorganizowali bogatą wystawę, przygotowali przedstawienia artystyczne: grupa 0b, klasa III b, gościli przesympatyczna grupę „Czarnych łabędzi” z Przedszkola Jarzębinka oraz rozpoczęli akcje zbierania puszek aluminiowych. Przedstawienia, przygotowane przez grupę sześciolatków oraz trzecioklasistów, miały na celu promowanie postaw ekologicznych, a także uświadomienie że każda plastikowa butelka ma znaczenie dla Ziemi. Był to tydzień pełen wrażeń, w którym zgodnie działaliśmy dla dobra naszej planety.

Renata Paczkowska