dz_mi13_20a

Dzień Misia w grupie „0″A

We wtorek, 26 listopada, wczesnym popołudniem w oddziale zerówkowym prowadzonym przez panią Ewę Baraniak w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach, było bardzo wesoło i świątecznie zarazem. A wszystko to za sprawą Światowego Dnia Misia Pluszowego, którego urodziny maluchy postanowiły uczcić właśnie we wtorek.

W ciągu kilku ostatnich dni dzieci pod okiem swojej wychowawczyni, Ewy Baraniak przygotowywały program artystyczny tematycznie nawiązujący do ich przyjaciela – pluszowego misia, który zaprezentowały rodzicom oraz paniom z administracji szkoły. Nie zabrakło zatem wierszyków poświęconym przytulankom, piosenek o misiach, był nawet misiowy tort urodzinowy i głośne sto lat dla przyjaciela najmłodszych!

Po skosztowaniu słodkich wypieków maluchy przystąpiły do dalszej zabawy. Tańcom nie było końca. Na zakończenie obchodów tych wyjątkowych urodzin zaś dzieci wyklejały tekturowego misia, który już zawsze będzie im towarzyszyć podczas zajęć.

Magda Prętka
dziennikarz
„Polska Głos Wielkopolski”
„Dzień”

(Fot. Magda Prętka)