dz_mi13_05

Dzień Misia w bibliotece

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta, które jest obchodzone od 2002 roku. Z okazji tego święta biblioteka szkolna przygotowała wiele atrakcji dla uczniów klas O – III.

Celem całego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek literackich misiów – zapoznanie z przygodami Kubusia Puchatka. Dzieci klasy Ob i Ia odwiedzili: Natalia, Monika, Weronika, Sandra, Damian oraz Mikołaj – uczniowie III klasy Gimnazjum nr 1 w Szamotułach. Czytali dzieciom wiersze o misiach, wspólnie śpiewali piosenki „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś” oraz pomagali dzieciom kolorować misiaki,  podarowali wszystkim wykonane przez siebie misie, które nie były pluszowe, ale papierowe.  Zabawa była super, gimnazjaliści już  zostali zaproszeni przez dzieci na następne spotkanie, które zaplanowane zostało na 6 grudnia.

W bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę książek zatytułowaną „Misiowe lekturki” o misiach i niedźwiedziach. Na wystawie jest także mnóstwo misiaków przyniesionych przez dzieci naszej szkoły. Serdecznie zapraszam!

Ewelina Budych

(Fot. Ewelina Budych)