20160929_083850

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto zostało ogłoszone
w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

W przedsięwzięciu tym  uczestniczyły wszystkie klasy od O – VI włącznie . Głównym celem akcji jest  promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. Od samego rana w czwartek słychać było w naszej szkole jak nauczyciele i uczniowie głośno czytają. Nauczyciele  przynieśli do szkoły   książki z dzieciństwa i głośno odczytali fragment uczniom na zajęciach. Zachęcając w ten sposób do przeczytania proponowanej książki. Podczas dużej przerwy odbyło się wspólne głośne  czytanie w świetlicy szkolnej. Dzieciom przebywającym w świetlicy czytały starsze koleżanki z klasy 6  Zosia  i Justyna, czytała również  pani Ola. Był to bardzo miły, rozczytany dzień. Zachęcaliśmy w ten sposób dzieci  i rodziców, aby codziennie 10 – 15 minut przeznaczyli na głośne  wspólne czytanie.

Czytanie to przyjemność  i sposób na miłe spędzenie wolnego czasu

z koleżankami, nauczycielami i rodzicami.

Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania.

Zapraszam wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej  biblioteki szkolnej.

tekst Ewelina Budych