Dzień Edukacji Narodowej – uroczysty apel

„Nauczyciel… to doradca, idol, często przyjaciel.
Nauczy… to przewodnik i lider, sternik łodzi.
Jednakże energia, która tę łódź napędza,
musi pochodzić od uczących się.”
- Taylor Mackenzie

Obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczął uroczysty apel, który się odbył w dniu 13 października dla całej społeczności szkolnej. Przygotował go Samorząd Uczniowski wraz z klasą IIIb, która wystąpiła w programie artystycznym wyrażając swoją wdzięczność i szacunek dla pracowników szkoły.

Była to również doskonała okazja, aby wyróżnić uczniów, którzy mają na swym koncie osiągnięcia. Pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz wręczyła nagrody ufundowane przez księdza kanonika Mariusza Marciniaka dla zwycięzców konkursu plastycznego: „Bazylika Mniejsza – nasze dziedzictwo”. Nagrody otrzymali: Magdalena Sołtysiak i Aleksandra Olejniczak (I nagroda), Dorian Mela i Michał Pawlak (II nagroda) i Martyna Grabicka (III nagroda).

Dużymi brawami nagrodzono również członków zespołu teatralnego KOSZAŁKI – OPAŁKI, który 9 października w kinie Halszka podczas powiatowego konkursu pt. „GODEJMA PO NASZYMU”, zdobył wyróżnienie oraz elektroniczny budzik jako nagrodę zespołową. Skład grupy: Marta Stachowiak, Weronika Kubiak, Mikołaj Juszczak, Sergiusz Szymczak, Michał Roguszka, Patryk Foltyn, Wiktor Til.

Kolejne sukcesy odnieśli nasi sportowcy.

We wrześniu w turnieju piłkarskim o Puchar Donalda Tuska wystartowały reprezentacje rocznika 2003 i młodszych zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców. Nie odniosły one znaczących sukcesów. W drużynach tych wystąpili: dziewczęta – Julia Walczak, Oliwia Dolata, Justyna Nazim, Aleksandra Przyłucka, Zuzanna Gołąb, Zuzanna Wawrzonkowska, Aleksandra Drag, Patrycja Tomczyk,Wiktoria Kaczmarek, chłopców reprezentowali – Szymon Budych, Sergiusz Szymczak, Mikołaj Hoffmann, Kamil Przybysz, Jan Skrzypczak, Aleksander Lepszy, Dorian Mela, Kacper Sokołowski.
Cztery nasze reprezentantki wraz z koleżankami z Gimnazjum nr 1 stworzyły zespól dziewcząt rocznika 2001 i młodsze i wspólnie zajęły 2 miejsce .Były to: Kinga Małyszka, Weronika Putyra, Magdalena Sołtysiak, Julia Kinal.
Drugą sportowa imprezą o zasięgu pozaszkolnym, to jesienny rzut Czwartków lekkoatletycznych.
Wystartowało w niej 5 szkól powiatu szamotulskiego, a zawody odbyły się w 3 kolejne czwartki.
18.09.2014 r
   I m           60m chłopców        rocznik 2004 – Jarosław Demski
   II m         skok w dal chłopców            2003 – Mikołaj Hoffmann
   III m         60m chłopców                     2003 – Mikołaj Hoffmann
22.09.2014 r
   I m            60m chłopców            2004 – Jarosław Demski
  III m          60m chłopców            2004 – Kacper Kaczmarek
   I m            skok w dal chłopców  2004 – Kacper Kaczmarek
  II m           p.palantowa dziewcząt 2004 – Patrycja Tomczyk
  II m          300m  dziewcząt           2004 – Zofia Knapczyk
 III m          300m  dziewcząt           2004 – Zuzanna Wawrzonkowska
02.10.2014 r
   I m           60m chłopców             2004 – Kacper Kaczmarek
   I m           skok w dal chłopców  2004 – Kacper Kaczmarek
 III m          300m chłopców            2004 – Dorian Mela
 III m          300m chłopców            2005 – Sergiusz Szymczak

Gratulujemy!

Pani dyrektor wiele ciepłych słów skierowała do nauczycieli z okazji ich święta, a uczniów prosiła, aby docenili codzienny trud  swoich wychowawców i wszystkich pracowników szkoły.

Renata Paczkowska
Ewa Sikorska