sieciaki

Dzień Bezpiecznego Internetu

W środę, 19 lutego nasza szkoła obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu.  To święto obchodzone jest w ponad 100 krajach 11 lutego. Hasło przewodnie: „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę na pozytywne strony sieci internetowej – dzieci mogą wykorzystać ją w edukacji, kontaktach z rówieśnikami czy jako formę twórczej rozrywki.

Z tej okazji grupa teatralna T z Torunia pokazała dzieciom spektakl pt. „Sieciaki”. Widowisko powstało we współpracy z „Fundacją Dzieci Niczyje”, twórcą oraz pomysłodawcą serwisu „Sieciaki”  propagującego bezpieczeństwo dzieci w sieci. Spektakl poruszył problem cyberprzemocy. Twórcy spektaklu pokazali też, jak w ciekawy sposób spędzać można wolny czas, nie koniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego.

Podczas zajęć uczniowie omawiali zasady bezpiecznego korzystania z internetu, w zespołach wykonali mapy mentalne, które będą im przypominały o bezpieczeństwie w sieci.