DBI

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160. państwach.
• DBI 2021 obchodziliśmy 9. lutego.
• Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w lekcjach poświęconych tematyce bezpieczeństwa w internecie i wzięli udział w konkursie realizując następujące zadania:

• uczniowie klas VIII – Dzień Bezpiecznego Internetu – historia (prezentacja – 7 slajdów)
• uczniowie klas VII – Cyberprzemoc – plakat dowolną techniką
• uczniowie klas VI – Netykieta – plakat dowolną techniką
• uczniowie klas V – Jak się bronić przed zagrożeniami w internecie? – plakat dowolną techniką
• uczniowie klas IV – Hasła w internecie – plakat dowolną techniką

Każda z nadesłanych prac została oceniona pod kątem trzech aspektów:
- przedstawienie kwestii bezpieczeństwa w internecie, zgodności treści
z tematem
- wykorzystanie pomysłowych technik wykonania
- zagospodarowanie kartki/slajdu.

Uczniowie sprostali zadaniu; komisja w składzie: Anna Pawlęty i Elżbieta Manszewska wyłoniła najciekawsze prace przyznając wyróżnienia:

- klasa VIII – Jagoda Kwapisz (8A)
- klasa VII – Patryk Kijek (7A), Paulina Kuczenrajter (7A), Milena Pawlak (7A),
Jagoda Zdanowicz (7S)
- klasa VI – Mateusz Krakowiak (6A), Mikołaj Kaszkowiak (6A), Agata Jarząb (6A), Martyna Łowińska (6A), Martyna Zbiciak (6B)
- klasa V – brak wyróżnień
- klasa IV – Jakub Szwargot (4A), Daria Mikołajczak (4A), Agata Pasik (4A), Michał Żybura (4S)

Uczniowie wyróżnieni zostali nagrodzeni oceną celującą z INFORMATYKI i otrzymają dyplomy podczas najbliższej uroczystości w szkole, na którą wszyscy czekamy z utęsknieniem.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Elżbieta Manszewska

W załączeniu wyróżnione prace – w prezentacji i wyróżniona prezentacja uczennicy klasy 8.

8A Jagoda

Konkurs DBI gotowe