IMG_0305

Drugie spotkanie w Akademii pana Kleksa

14 marca w naszej szkole ponownie miała miejsce akcja CZYTANIE NOCĄ. Do „Akademii pana Kleksa” i w podróż z jego uczniami tym razem została zaproszona klasa IV b. Bliotekarka  p. Ewelina Budych – inicjatorka imprezy,  przygotowała dla uczestników  wiele ciekawych konkursów i zabaw. Pomagała jej p. Agata Szwedek. Dzieci bawiły się świetnie, a wytwory ich pracy można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Oczywiście najdłuższą część wieczoru i nocy zajęło czytanie książki Jana Brzechwy. Czytali uczniowie oraz zaproszeni goście: Dyrektor SP2 p. Małgorzata Jagiełłowicz, p. Maria Tomkowiak, p. Adrianna Kiona – wychowawczyni klasy. Dzieci odwiedził także jeden z rodziców – p. Michał Sałajczyk. Dużą atrakcją i zarazem niespodzianką dla uczestników spotkania było obejrzenie fragmentów filmu ,,Akademia Pana Kleksa” oraz „Podróże Pana Kleksa” na nowej tablicy interaktywnej, którą właśnie w piątek zainstalowano w jednej z sal lekcyjnych.

Akcja zakończyła się w sobotę rano, kiedy dzieci po śniadaniu rozeszły się do swoich domów. Na pewno było to dla nich ciekawe i radosne doświadczenie, które długo pozostanie w ich pamięci.

Agata Szwedek,  Ewelina Budych