IMG_1537eee

Dobrogost Świdwa Szamotulski – byłby dumny!

Prawie 600-letnia historia Szkoły Podstawowej w Szamotułach, która nosi imię Marii Konopnickiej od września nowego roku szkolnego zmieni radykalnie swoje oblicze. Jeszcze w tej chwili trwają intensywne prace remontowe. Budowlańcy adaptują pomieszczenia szkolne, aby poprawić ich funkcjonalność.

Powstają ciągi komunikacyjne między obiema częściami szkoły oraz aula, która będzie wykorzystywana do prezentacji umiejętności uczniów i stanie się miejscem realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Bardzo Młoda Kultura SP2 Szamotuły”. Nowe rozwiązania architektoniczne zapewnią dzieciom przestrzeń i bezpieczeństwo.

Sześciolatki rozpoczną naukę w specjalnie dla nich dostosowanych klasach z wydzielonymi miejscami do zabawy oraz kącikami zainteresowań. Wyposażono je w nowe, kolorowe mebelki oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zadbano, by maluchy objęte edukacją wczesnoszkolną i przedszkolną miały atrakcyjne, rozwojowe zajęcia na świeżym powietrzu. Do tego służyć ma nowo wybudowany plac zabaw w pobliskim parku. Starsze dzieci skorzystają z zamontowanych tam urządzeń sprawnościowych.

Gruntownej reorganizacji poddano świetlicę szkolną. Będzie to przestronne, kolorowe miejsce, w którym znajdzie się kącik do zabawy dla najmłodszych dzieci oraz stanowiska do nauki dla starszych uczniów. Przygotowywana jest również nowoczesna, funkcjonalna stołówka.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej w Szamotułach zmienia swoje oblicze. Staje się kolorowa, atrakcyjna i przyjazna dzieciom. Poprzez lepsze zagospodarowanie i wykorzystanie przestrzeni stworzono optymalne warunki dla ich rozwoju. Naukę w pracowniach lekcyjnych ułatwią urządzenia multimedialne i tablice interaktywne. Wszystkie te techniczne i technologiczne udogodnienia zwiększą możliwości dydaktyczne nauczycieli oraz uatrakcyjnią milusińskim pobyt w szkole.

Patrząc na zmiany, śmiało można powiedzieć, że spadkobiercy idei kasztelana poznańskiego Dobrogosta Świdwy Szamotulskiego godnie kontynuują jego dzieło.

Uczniom i Nauczycielom w nowym roku 2014/2015 i w nowych klasach życzymy wielu sukcesów.

 

- Małgorzata Jagiełłowicz