Dni Europy i nasze występy

W dniu 14 czerwca z okazji Dni Europy miał miejsce przegląd talentów dziecięcych. Występy odbyły się w Parku Zamkowym na dużej scenie. Zawitali na niej uczniowie ze szkół powiatu szamotulskiego.

Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły taneczne: Smerfy z grupy OB, które przygotowały pod opieką pani Joanny Krysztofiak układ ruchowy do piosenki „Smerfów świat”, zespół Koszałki-Dance prowadzony przez panią Marzenę Przekwas – Siemiątkowską oraz grupa tańca nowoczesnego Monster złożona z uczniów klasy 3b działająca pod opieką pani Renaty Paczkowskiej. Zespół Koszałki-Dance zatańczył układ dopasowany do rytmu piosenki „Dibby Dibby Sound”. Dziewczynom zdarzył się problem techniczny z muzyką, jednak po chwili muzyka znów zaczęła grać i zespół wykonał swój taniec. Widowni bardzo podobał się ten występ, nagrodziła go ogromnymi brawami. Grupa tańca nowoczesnego Monster przygotowała układ do utworu Justina Biebera. Członkowie zespołu byli ubrani w stroje czarnego koloru z odblaskowymi paskami, które zrobili samodzielnie. Bardzo się starali, dlatego widownia również nagrodziła ich wielkimi brawami. Najmłodsi z grupy OB mieli swój pokaz wcześniej. Z relacji koleżanek wynika, że również doskonale się spisali.

Sądzę, że występy wypadły znakomicie. Zespoły były zadowolone ze swoich prezentacji. Bardzo mi się podobały układy przygotowane przez naszą szkołę. Uczniowie ćwiczyli taniec długo i byli dobrze przygotowani. Muszę ich pochwalić, ponieważ włożyli w to dużo pracy i pewnie mieli nie jeden kłopot, jednak dopięli swego.

Aneta Łucka

kl. Va