DSC01957

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? – rozważania w Ia

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Żeby każda czarodziejka
po trzydziestu latach nie stawała się czarownicą.

(ks. Jan Twardowski, Nowe patyki i patyczki, Księgarnia św. Wojciecha, Poznań 2009, s. 18)

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają dzieci i dorośli. Uczniowie z klasy Ia w piątkowy wieczór wprowadzili zebranych gości w świąteczny nastrój i przybliżyli zwyczaje bożonarodzeniowe. Niespodzianką było wykonanie przepięknej kolędy ,,Mizerna cicha” na flażoletach. Życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła wszystkim przez cały wieczór, a spotkanie przy odświętnie zastawionym stole było okazją do rozmów o dzieciach, radościach i oczekiwaniach w nadchodzącym nowym roku.

Katarzyna Dobrychłop

Fot. Kamila Gronowska- Olek i Tomasz Olek