20191115_171438

Dla zwierząt ze schroniska

Uczniowie i wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Marii Konopnickiej w Szamotułach przeprowadzili zbiórkę żywności dla zwierząt przebywających w schronisku w Przyborówku w ramach akcji Światowy Dzień Zwierząt, któremu patronuje Święty Franciszek z Asyżu zwanym ,,Opiekunem Mniejszych Braci Zwierząt”.

Akcja trwała od 04 października 2019 roku a skończyła się 15 listopada 2019 roku. Uczniowie wszystkich klas zbierały karmę różnego rodzaju, a także koce, smycze i zabawki. W piątek 15 listopada 2019 roku wraz z rodzicami klasy 8b i 5s przewieziono posegregowaną i zapakowaną żywność do schroniska w Przyborówku, gdzie przekazaliśmy ją na ręce pracownika schroniska. Wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.

Michał Galanciak
opiekun Szkolnego Koła Caritas