IMG_2042aaa

Budy dla schroniska w Przyborowie

Podczas Jesiennego Pikniku Przyjaciół Zwierząt uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 prezentowali swoje dary dla zwierząt. Przez dwa tygodnie gromadzili karmę oraz zbierali kasztany, orzechy i żołędzie. Wykonali także wraz ze swymi rodzicami karmniki i 6 bud dla psów. W dniu 15 października 2015 r. grupa RADOŚĆ PIESKA przekazała część zgromadzonych przez uczniów darów dla schroniska w Przyborówku oraz dla zwierząt leśnych, o czym pisaliśmy  na szkolnej stronie TUTAJ.

W dniu 10 listopada odbyło się PRZEKAZANIE BUD.  Ze schroniska w Przyborówku przybyła pani Wanda Jerzyk, która spotkała się z uczniami naszej szkoły i serdecznie podziękowała za pomoc zorganizowaną dla jej podopiecznych. Opowiedziała o potrzebach schroniska, o tym, jak bardzo przydadzą się ciepłe, solidne budy podarowane przez naszych uczniów. Wykonawcom bud wręczyła symboliczne podziękowania.

Spotkanie przebiegało w miłej przyjaznej atmosferze, dzieci z zainteresowaniem przysłuchiwały się wypowiedziom pani Wandy, która na zakończenie zaapelowała o troskliwą opiekę nad domowymi zwierzętami,  aby żadne z nich nie trafiło do schroniska.

Maria Tomkowiak

Fot. Maria Tomkowiak