20191025_184057

Detektywi w naszej szkole!

Klasa II b  piątkowy wieczór spędziła z detektywem Pozytywką, tytułowym bohaterem książki  detektywistycznej dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepke, zorganizowanym przez panią bibliotekarkę Ewelinę Budych  i wychowawcę klasy Renatę Paczkowską.

Uczniowie już po przeczytaniu kilku rozdziałów lektury wcieli się w postacie detektywów, wykonywali różnego rodzaju zadania, poszukiwali w ciemności zaginionych przedmiotów.

„Detektyw Pozytywka” tak zainteresował czytelników z II b, że z zainteresowaniem poznawali kolejne zagadki, kojarzyli fakty, łączyli przyczynę ze skutkiem i rozwiązywali każdą „kryminalną” łamigłówkę.

Wspólna kolacja z uwielbianą przez wszystkich pizzą sprawiła, że w miłej atmosferze pracowaliśmy dziarsko do późnego wieczora. Na koniec „detektywi” otrzymali drobne upominki. Kolejny taki wieczór już za rok!

Renata Paczkowska

Zdjęcia: Ewelina Budych

Ewelina Budych