Czytelnicza przygoda w książkobusie

W poniedziałkowy poranek na szamotulski Rynek zawitał autobus wydawnictwa Media Rodzina. „Książkobus”, bo tak właściwie nazywał się ten kolorowy pojazd, został zaproszony przez właścicieli księgarni ,, Muminek” .

Uczniowie klasy III A, należący do Klubu Fanów Czytania z wychowawczynią Agatą Szwedek oraz bibliotekarką Eweliną Budych mieli okazję zobaczyć wnętrze autobusu, które różniło się od tych, w jakich podróżuje się na co dzień oraz wziąć udział w lekcji przygotowanej przez przedstawicieli wydawnictwa. Dzieciom w ciekawy, zabawny sposób, przedstawiono lektury, po które warto sięgać.

Czytały także fragmenty wybranych książek oraz uczestniczyły w konkursach. Każde z nich, na pamiątkę, otrzymało upominek, którym oczywiście była książeczka. Spotkanie bardzo się małym czytelnikom podobało i mamy nadzieję, że „Książkobus” odwiedzi jeszcze nasze miasto. A my odwiedzimy książkobus.

Ewelina Budych