20161027_113226

„ Czytanie na dywanie ” czytelnicze spotkania z Radusiami

Czytanie na dywanie to cykl spotkań czytelniczych w roku szkolnym 2016/2017  mających na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci
z zerówki .

Radusie z wychowawczynią panią Ewą Baraniak  systematycznie  odwiedzają naszą szkolną bibliotekę . Podczas spotkań poznały bibliotekę jej zbiory, układ książek na półkach,  zaprzyjaźniły   się  także   z krasnoludkami mieszkającymi wśród książek .
Do każdej  przeczytanej bajki lub wiersza wykonują piękne prace plastyczne. Radusie samodzielnie wykonały zakładkę do książek, która przyda się  podczas czytania.

Dzieciom bardzo podobają  się zajęcia czytelnicze i z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę
w bibliotece.

Jestem pewna, ze rośnie nam grono nowych wiernych czytelników, dla których biblioteka będzie wyjątkowym miejscem, gdzie miło i sympatycznie przy książce  będą mogły  spędzać czas.

tekst i foto.

Ewelina Budych