20210211_103813

Czytajmy razem w IA

W czwartek 11 lutego klasa I A rozpoczęła realizacje projektu czytelniczego „Czytajmy razem”, którego inicjatorką jest bibliotekarka szkoły p. Ewelina Budych. Głównym założeniem projektu jest propagowanie czytelnictwa i kształtowanie zainteresowania literaturą dziecięcą. Spotkania czytelnicze zainaugurowała baśń H. Ch. Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Najpierw dzieci z uwagą wysłuchały treści lektury przeczytanej przez p. Ewelinę, potem rozmawiały na temat wysłuchanego utworu i pracowały w kartach pracy przygotowanych przez wychowawczynię p. Agatę Szwedek. Dzieci założyły specjalny zeszyt lektur, w którym będą gromadzić informacje nt. przeczytanych książek.

Wraz z dzisiejszym dniem uczniowie stali się czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Będą mogli korzystać z jej księgozbioru i rozwijać zainteresowania czytelnicze. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały wyprawkę czytelniczą dla uczniów klas pierwszych przekazaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka- Wielki człowiek”.
Małym czytelnikom życzymy wielu pięknych wrażeń i przygód przeżywanych wspólnie z bohaterami książek!

Agata Szwedek, Ewelina Budych