rr1

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013-14

W poniedziałek 2 września br. na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 2 gromadnie stawili się uczniowie i ich rodzice. Z zainteresowaniem oczekiwali na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14. Do szkoły przybyli:  Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Maciej Adamski. Sygnalizowana w prasie zapowiedź zmian na stanowisku dyrektora naszej placówki stała się faktem. Uroczystość inauguracji rozpoczęła nowa pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz.

W swoim wystąpieniu powitała serdecznie gości i społeczność szkolną, życzyła wszystkim udanej współpracy. Zapewniła, że będzie bazować na bogatym doświadczeniu kadry pedagogicznej, zamierza kontynuować dobre i sprawdzone formy pracy, podtrzymywać tradycje szkoły, bogacić i doskonalić jej bazę materialną. Wyraziła przekonanie, że podejmowane przez nią działania przyniosą wymierne rezultaty i będą prowadzić do pozytywnych zmian, które uczynią z Dwójki szkołę nowoczesną  – na miarę XXI wieku.

Następnie o zabranie głosu została poproszona przedstawicielka grona pedagogicznego Maria Tomkowiak, która w imieniu pracowników szkoły podziękowała dotychczasowemu dyrektorowi szkoły Ryszardowi Pajkertowi za 10 – letnią, pełną zaangażowania pracę na rzecz szkoły. Podkreśliła jego wkład w rozwój tej placówki oraz przypomniała osiągnięcia szkolne, które są wspólnym dziełem wszystkich pracowników. Witając w progach naszej szkoły nową panią dyrektor, życzyła jej udanego startu, satysfakcji wynikającej z kierowania tą placówką oraz pomyślnej realizacji wspólnych zamierzeń podejmowanych dla dobra dzieci i szkoły.

Z kolei życzenia na dobry początek dla nowej pani dyrektor, a także dla uczniów i pracowników szkoły złożył pan burmistrz Włodzimierz Kaczmarek. Docenił rolę, jaką Dwójka odegrała w historii miasta oraz dotychczasowe działania. Zachęcił do dalszej, aktywnej pracy w nowym roku szkolnymi i tworzenia jeszcze lepszego wizerunku szkoły pod przywództwem pani dyrektor Małgorzaty Jagiełłowicz. Nawiązał także do 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Poprosił zebranych, aby pamięć o tych decydujących dla historii naszego kraju wydarzeniach przechowali dla następnych pokoleń.

Kolejne wystąpienie to wypowiedź przewodniczącego Rady Rodziców Michała Sałajczyka, który podziękował za owocną współpracę byłemu dyrektorowi Ryszardowi Pajkertowi, za jego otwartość i zrozumienie oraz umiejętność  tworzenia dobrego klimatu pracy. W imieniu rodziców i uczniów powitał też na stanowisku dyrektora panią Małgorzatę Jagiełłowicz. Jego życzenia zawierały słowa pełne nadziei, że w Dwójce będzie się jej dobrze pracować. Obiecywał wsparcie i aktywność Rady Rodziców przy realizacji wspólnych zadań. Dzieciom życzył chęci do nauki, wytrwałości i radości płynącej ze wspólnej pracy i zabawy.

Na zakończenie oficjalnej części głos zabrał kończący swą pracę na stanowisku dyrektora SP2 Ryszard Pajkert. Choć nie planował swojego wystąpienia, postanowił podziękować za miłe słowa skierowane pod jego adresem. Pani dyrektor Małgorzacie Jagiełłowicz życzył sukcesów i zadowolenia z pełnionej funkcji, aby udało jej się zrealizować plany oraz urzeczywistnić własną wizję szkoły. Współpracownikom dziękował za wielkie zaangażowanie i wytężoną pracę na rzecz szkoły i lokalnego środowiska.

Inauguracja roku szkolnego dobiegała końca, ale jeszcze wychowawczynie klas pierwszych wręczyły najmłodszym uczniom drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców, a dziewczęta z klas VI zaprezentowały krótki program artystyczny, przygotowany podczas wakacji pod kierunkiem Hanny Durak – opiekunki Samorządu Uczniowskiego, który uroczystość zorganizował i przeprowadził. Następnie uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze po wakacjach spotkanie z wychowawcami.