Ciekawa lekcja w Banku Spółdzielczym

Uczniowie klasy IIb na lekcjach języka polskiego zastanawiali się, „Skąd się biorą pieniądze?”. Rozmawiali o tym, że pieniądze są bardzo ważne i potrzebne w codziennym życiu. Wybrali się więc na wycieczkę do Banku Spółdzielczego, w którym prowadzony jest rachunek SKO. Dzieci spotkały się z p. Izą, która oprowadziła gości po banku i zapoznała z zasadami funkcjonowania tej instytucji. Poznały prace kasjerki, dowiedziały się, jak ważne jest systematyczne oszczędzanie oraz jak można szybko przeliczyć pieniądze w liczarkach. Poznały także zabezpieczenia na banknotach, a więc nauczyły się, jak rozpoznawać pieniądz prawdziwy i fałszywy. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ważnych informacji. Na zakończenie wręczono uczniom drobne upominki. Serdeczne dziękujemy pani Izie za bardzo interesującą i ciekawą lekcję.

Violetta Rakowska