Bezpieczne wakacje

Zbliża się okres wakacji, dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawiciela policji, który przybliżył i przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Pani policjantka Ewelina Grabowa z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wygłosiła prelekcje na temat bezpiecznych zachowań dzieci w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Przedstawiła zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Policjantka przestrzegała również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pani policjantce podziękowanie za poświęcony czas i cenne rady.

Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa  oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo- skutkowego.

tekst i foto

M. Wojciechowska