Baśniowy język niemiecki

W miesiącu kwietniu br. uczniowie klas czwartych oraz szóstych odkrywali świat baśni również na języku niemieckim. Zapoznali się z treścią baśni Jana Chrystiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz „Czerwony Kapturek” braci Grimm w wersji niemieckojęzycznej.

Tajniki obu baśni uczniowie zgłębili metodą projektu. Pomimo stosunkowo trudnego zagadnienia, uczniowie, dzięki korelacji z innymi przedmiotami, wykonali poszczególne zadania z entuzjazmem, bez większych problemów.

Projekt podsumowano w formie plakatów, które zaprezentowano społeczności szkolnej podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Dzięki współpracy z Biblioteką szkolną następuje promocja czytelnictwa wśród młodzieży na różnych przedmiotach.

Arianna Kiona