received_430746917554445

Bardzo Młodzi Odkrywcy na Nocy Naukowców

27 września 2019r.  grupa uczniów naszej szkoły wyjechała do Poznania na Noc Naukowców. Wydarzenie popularnonaukowe organizowane jest na całym świecie tylko raz w roku – w ostatni piątek września.

Uczestnicy tej naukowej  wyprawy odwiedzili Wydział Geografii, Biologii, Matematyki i Informatyki, Historii, Fizyki i Chemii. Uczniowie brali udział  w doświadczeniach, eksperymentach naukowych. Wysłuchali wykładu o podróży w góry Ałtaj, a także o wypuszczeniu Baloonu w stratosferę. Podczas warsztatów na Wydziale Geografii  uczestniczyli w grze dydaktycznej o zmianach klimatu. Zachwyceni byli także eksponatem „Usyp mapę”  - mogli sami ukształtować powierzchnię rzeźby terenu. Biorąc udział w biologicznej  puzzlomani, poznawali rośliny i zwierzęta. Uczniom bardzo smakowały różnokolorowe ciasteczka z glonów. Niektórzy testowali kosmetyki na bazie tych ciekawych roślin.

Dowiedzieli się, że każdy z nich może być konstruktorem, odkrywcą i naukowcem. Mają przekonanie, że nauka to wykorzystanie wiedzy  w zabawie i już planują wyjazd w kolejnym roku!

A. Sałajczyk, E. Pociecha