IMG_20200124_103426

Bardzo Młoda Kultura SP2 Szamotuły – uczta teatralna w kinie Halszka

Ostatni tydzień przed feriami upłynął uczniom SP2 pod znakiem teatru. W dniu 23 stycznia klasy I – III, IVs i VIb uczestniczyły w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych. Miały wyjątkową okazję zobaczyć 4 piękne spektakle w wykonaniu koleżanek i kolegów z: SP3, SP w Przyborowie, SP w Otorowie i z SP w SPw Obrzycku. Nasi uczniowie trenujący pod okiem pana Macieja Polanowskiego przygotowują się do konkursu teatralnego, który odbędzie się w marcu.

W piątek 24 stycznia uczniowie klas: IVs i Vs obejrzały najpiękniejsze „Baśnie z Dalekiego Wschodu”, a uczniowie klas: Vb, VIa, VIIIa,VIIIb wzięły udział w spektaklu pt. „Szatan z siódmej klasy”. Artyści z Teatru Współczesnego w Krakowie zagrali popisowo swoje role. To była prawdziwa uczta dla teatromanów. Już czekamy na kolejne przedstawienia.

Maria Tomkowiak

Zdjęcia: Monika Paluch