DSC_0103-2

Bajkowe Święto Szkoły i Rodziny już za nami!

Święto Szkoły i Rodziny pt. Mama, Tata i Ja, które odbyło się 26 maja br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach, było radosne, kolorowe i bajkowe. Na samym początku grupa teatralna „Mali Artyści – Rodzice” pod kierunkiem p. Ewy Kulawiak i p.Justyny Kamzy – Woźniak, zaprezentowała przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Rodzice przedszkolaków niczym zawodowi aktorzy wcielili się w postaci bajek i wystąpili w auli szkoły przy ul. Kapłańskiej.

Po otwarciu imprezy i serdecznym powitaniu wszystkich przez p. Dyrektor Szkoły Małgorzatę Jagiełłowicz na scenie zaprezentowali się uczniowie. Można było wysłuchać wywiadu z samą Marią Konopnicką (przygotowali go uczniowie z kl. VI i VII i gimnazjum)! Wystąpili „Mali Ekolodzy i Odkrywcy”, „Mali Artyści i Podróżnicy”, dzieci z oddziałów zerówkowych, tancerze z grupy tanecznej z Centrum Kultury i Tańca Hajdasz. Wszyscy podziwiali pokaz dzieci ze szkółki baletowej i występy klas I i III. Zespół „Monsters” (IIIb) przygotował specjalny układ taneczny. Usłyszeliśmy też występ muzyczny koła wokalnego i gitarowego.

Były warsztaty decoupage – dzieci wykonały m.in. kartki z życzeniami dla Mam z okazji ich święta, ciekawe stoiska: eksperymentów, klubu podróżnika „Obieżyświat”, czy stoisko z masą nienewtonowską (świetna zabawa sensoryczna dla wszystkich dzieci). Chętni brali udział w Qestach „Śladami Czarnej Księżniczki”. Przy stoisku gitarowym każdy mógł odbyć pierwszą lekcję gry na gitarze. Podziwialiśmy wystawę konkursowych prac dziecięcych nt. „Bohaterowie utworów Marii Konopnickiej”. W Kąciku Patronki dostępne były ciekawostki z życia Marii Konopnickiej.

W parku obok szkoły odbywały się pokazy pierwszej pomocy z udziałem wykwalifikowanej kadry ratowniczej. Na imprezie nie mogło zabraknąć pokazu wozu strażackiego. Dzięki uprzejmości Straży Pożarnej z Szamotuł dzieci miały okazję poznać z bliska pracę strażaka. Swoje stoiska mieli też policjanci z KPP Szamotuły – funkcjonariusze przygotowali sporo atrakcji, uczyli m.in. tego, jak poprawnie i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

Dla najmłodszych dzieci zorganizowano „Kącik malucha”, w którym panie z przedszkola zadbały o dobrą zabawę dzięki przygotowaniu wielu ciekawych zajęć. Były też tor przeszkód dla maluchów oraz wiele innych zabaw zręcznościowych. Od samego rana w szkole odbywały się Szachowe Mistrzostwa Szkoły.

Nie lada atrakcją były nauka sztuki władania bronią i konkurs strzelecki. Zorganizowali go zaprzyjaźnieni ze szkołą członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.
Miłośnicy sportu (a tych w naszej szkole jest wielu) także znaleźli coś dla siebie. W zawodach sportowych na wesoło brali udział rodzice i uczniowie. Odbyły się wyścigi w workach i inne zabawne konkurencje. Na wszystkich uczestników czekały słodkie niespodzianki.

Podczas imprezy dzieci mogły ponadto skorzystać z profesjonalnego malowania twarzy, bawić się na dmuchanych zamkach. Przy stoisku kawiarni „Cafe Marzenie” było coś na ochłodę, czyli lody i gofry z kawiarni. Otwarta był także Kawiarenka – to Rodzice wraz z uczniami przygotowali pięknie zastawione stoły, na których było mnóstwo smakołyków, pysznych ciast, ciasteczek. Prowadzeniem imprezy zajął się Teatr „Dudula”.

Pod koniec Święta p. Dyrektor M. Jagiełłowicz uhonorowała uczestników zawodów i wręczyła im puchary i medale. Gościliśmy sekretarza MiG Szamotuły p. Karola Hartwicha. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, firmom i instytucjom za ogromne zaangażowanie przy organizacji imprezy. Była niezwykła także dlatego, że odbywała się w jeden z najpiękniejszych dni w roku – w Dzień Mamy.

P. Pękosz
Fot. K. Szymaniak – LillyHann Fotografia, Justyna Ostrowska, Jerzy Walkowiak, P. Pękosz, J. Spek-Potecka

Dni których nie znamy – Marek Grechuta https://youtu.be/_wCUqX4Bm7w
Sofia Alvaro Soler https://youtu.be/Fg6qqlWDvPA