Apel porządkowy

Wczesnym rankiem 17-ego września odbył się apel porządkowy klas IV – VI, a następnie na boisku zebrali się uczniowie klas O – III.

Każda klasa wytypowała swojego przedstawiciela, który miał zadanie zaprezentować swoją grupę przed innymi dziećmi. Należało przedstawić samorząd klasowy, wychowawcę, powiedzieć o zainteresowaniach, wymienić kółka, w których koleżanki i koledzy działają, opowiedzieć o swoich klasowych planach – wycieczkach, rajdach, projektach. Wbrew pozorom nie było to łatwe, ale nasi podopieczni poradzili sobie.

Pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz poprosiła uczniów, aby dbali o swoją szkołę, gdyż remont, który odbył się w wakacje, kosztował wiele pracy i pieniędzy, aby szanowali siebie nawzajem, z szacunkiem odnosili się do wszystkich pracowników szkoły oraz osób goszczących w niej, aby pamiętali o kulturalnym zachowaniu w każdej sytuacji, nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nią. Pochwaliła najmłodsze dzieci z klas O – III za bardzo ładne, równe ustawienie się.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie wezmą sobie słowa pani dyrektor do serca i w każdej sytuacji będą umieli zachować się należycie.

Maria Tomkowiak

Fot. Maria Tomkowiak