bty

Aktywna noc w Ostrorogu

W naszym powiecie prężnie rozwija się idea grupy PaT, Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego Profilaktyka a Ty. W związku z tym część uczniów z klasy Va z wychowawczynią i z szamotulską grupą PaT, chcąc wraz z innymi młodymi ludźmi promować modę na życie bez uzależnień, bez przemocy, z nastawieniem na drugiego człowieka, udała się do Zespołu Szkół w Ostrorogu na noc pełną atrakcji. Impreza została zorganizowana w dniach 28-29.04.2018r. przez grupę PaTPORT z Ostroroga. Ponad 40 osób zgromadziło się w jednej sali, aby spędzić ze sobą wyjątkowy czas. Wspólnie zatańczyliśmy na boisku szkolnym belgijkę, odśpiewaliśmy hymn Pat-u „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” – Jarosława Chojnackiego (słowa Krzysztof Cezary Buszman). Czas został wypełniony przez wspólne zabawy, filmy i pizze. Uczyliśmy się zrozumieć czyjąś inność, jak wzajemnie szanować siebie, zaprzyjaźnić się i bawić, jak zachować poczucie własnej wartości i godności, nie tracąc przy tym poczucia humoru. Były to aktywne godziny wypełnione radością, a przede wszystkim kreatywnością młodych ludzi, którzy potrafili spojrzeć na siebie z ogromną empatią i wrażliwością. Wspólnie z młodzieżą czas spędziły psycholog Agnieszka Nowaczyk, pedagog Magdalena Wojciechowska, pedagog Halina Roszak oraz kurator społeczny Alicja Kałużyńska, które doskonale orientują się w tajnikach emocjonalnych relacji. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, okazaną gościnność, cierpliwość oraz mnóstwa entuzjazmu i radości płynących z serc młodych ludzi.

M. Wojciechowska