Akcja „Sprzątanie świata”

20 września nasza szkoła brała udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Jak co roku klasy wraz z wychowawcami wyruszyły w teren, by uporządkować miejsca, o których służby miejskie często zapominają.

Dzięki takiej inicjatywie młodzi ludzie nie tylko uczą się dbania o czystość wokół siebie, ale też świetnie się integrują i uczą współpracy. Uczniowie  uporządkowali teren wokół cmentarza, basenu letniego, parking przy Bazylice, deptak od ul. Poznańskiej do Nowowiejskiego, teren przy restauracji „ZuZetKa”, Promenadę i Park Sobieskiego. Zadbali też o czystość boiska szkolnego i ternu wokół szkoły.

Dzięki tej akcji mieszkańcy Szamotuł mogą spacerować wśród pachnących roślin a nie cuchnących śmieci. Czekając na przyszłoroczne sprzątanie świata pamiętajmy, że o porządek należy dbać zawsze.

- uczniowie klasy VIIIs pod kierunkiem Grzegorza Bartka

Zdjęcia: Robert Kalisz